Головне управління ДСНС України у Харківській області інформує:
Висока мінна небезпека на Харківщині! Знання і дотримання правил безпеки – життєвонеобхідні
Минулого тижня в області сталося 2 випадки підривів цивільних на вибухонебезпечних предметах, які забрали життя 1-ї людини та 1-ну покалічили.
16 жовтня стався підрив вибухонебезпечного предмета на території приватного домоволодіння у м. Ізюм. Постраждав 72-річний чоловік. Він отримав міно-вибухову травму ступні та був госпіталізований до лікарні.
17 жовтня в Ізюмському районі 52-річний чоловік загинув внаслідок підриву на вибухонебезпечному предметі. Подія сталася у полі час проведення польових робіт поблизу с. Піски-Радьківські Борівської громади. Підірвався трактор МТЗ. Тракторист, чоловік 1971 року народження, загинув на місці.
З початку деокупації на Харківщині від вибухів ВНП загинуло 48 людей та 187 травмовано.
У зв’язку із високою мінною небезпекою, Головне управління ДСНС України у Харківській області звертається до громадян із закликом бути максимально обережними та не нехтувати правилами безпеки!
Залишені ворогом міни можуть призвести до трагічних наслідків, особливо для мешканців деокупованих територій.
Аби вберегти своє життя і здоров’я, дотримуйтесь наступних правил:
- Уникайте невідомих місць: не вирушайте у невідомі ліси, поля або райони, де відбувались інтенсивні бойові дії чи котрі були під окупацією – вони є сильно заміновані.
- Будьте обережні при будівництві: якщо ви збираєтесь будувати щось або здійснювати інші господарські роботи на своїх ділянках в деокупованих районах, зробіть заявку піротехнікам і дочекайтесь поки здійснять перевірку.
- Навчайте своїх дітей правилам мінної безпеки: розповідайте про ризики та небезпеки, пов'язані з мінами, та навчіть їх, як уникати небезпеки.
- Якщо ви помітили будь-який підозрілий предмет, не торкайтесь його і негайно повідомте про знахідку в ДСНС або Нацполіцію за телефонами "101", "102" або "112".
УВАГА
В Україні із літньою порою року розпочався період активності змій. Реєструються випадки отруйних укусів.Через холодну весну та військові дії зараз у змій піковий період активності.
Як уберегтися від укусів змій️
1. Одягайте відповідний одяг, який захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.
2. Перевірте місце відпочинку.
Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею тощо, щоби налякати змію.
3. Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.
4. Не рухайтесь.
Якщо побачили змію, не робіть різких рухів. Почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.
У разі укусу змії надайте постраждалому домедичну допомогу:
1. Переконайтесь у відсутності небезпеки;
2. Забезпечте спокій та мінімум рухів;
3. Давайте постраждалому багато рідини (вода, чай тощо);
4. При укусах в область кінцівки — знерухомите її за допомогою імпровізованої шини (палиці, дошки);
5. Накладіть на місце укусу чисту, стерильну пов’язку;
6. Якщо впевнені, що дія отрути нейротоксична (викликає параліч м’язів), — накладіть пов’язку, що тисне, вище місця укусу;
7. За можливості терміново транспортуйте постраждалого до медичного закладу;
8. Забезпечте постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.